akkor teljesen biztos lehetsz benne, hogy a digitális egyensúlyod felborult.
De miért baj ez? Baj egyáltalán?
Tegyük fel, hogy te nem internetezel sokat. És nem is nyúlsz állandóan a telefonod után.
Mondjuk, fele annyit netezel és telefonozol, mint az átlagos magyar internet-felhasználó.
Ez esetben – a Media Landscapes adatai alapján – csak napi 104,5 percet töltesz az interneten.
Alig több, mint másfél órát.
Ha ez a másfél óra egyáltalán nem hiányzik az életedből, akkor nem baj.
Ha viszont úgy érzed, hogy hiányzik, mert
A legtöbb ember ilyenkor egy pár napig jobban figyel az interneten eltöltött idejére.
Akadnak, akik népszerű alkalmazásokat telepítenek az eszközeikre, hogy azok akadályozzák meg őket a felesleges internetezésben.
Ők megalkusznak félmegoldásokkal, ezért soha nem törnek ki ebből az áldatlan helyzetből.
Hadd meséljek kicsit magamról…
Erdélyi Boróka vagyok, végzettségem szerint villamosmérnök és közgazdász, de már jó ideje a hivatásomnak élek, időgazdálkodás tanácsadó vagyok. Bonyolult módszerek, korszakalkotónak kikiáltott időmenedzsment rendszerek helyett az egyszerű, de nagyszerű megoldások híve vagyok. Célom, hogy leszámoljak a “nincs rá időm” mítoszával, és minél több embernek megmutassam, hogy igenis létezhet digitális egyensúly a mai túlpörgött világban is.
A digitális egyensúly témaköre mind szakmailag, mind magánemberként rendkívül fontos számomra. A munkám során nagyon gyakran tapasztalom, hogy az ügyfeleim idővel kapcsolatos küzdelmeiért jelentős mértékben az internet, az okostelefon, valamint a közösségi média felelősek; feleségként és anyaként pedig a magánéletemet szeretném megóvni a digitális világ mindenhová befolyó hatásaitól: a családommal töltött időt szeretném valóban családi időként megélni, és fontos célom az is, hogy példát mutassak a gyerekeimnek, hogy ők már tudatos felhasználókként léphessenek be az online világba.
Számomra sem volt mindig könnyű a határállítás. Ám időtudatos emberként mindenképp felül akartam emelkedni a modern kor fókuszromboló és időrabló hatásain; keresni kezdtem és meg is találtam azokat a módszereket és technikákat, amelyeket a saját életemre alkalmazva sikerült megvalósítanom a digitális egyensúlyt, mi több, fenn is tudom tartani mind a mai napig annak ellenére, hogy az online világ zaja nemhogy nem csökken, hanem rohamosan nő. Ezt a tudást szeretném most átadni neked.
Felmerülhet benned a kérdés, hogy miért elektronikus könyvet adok a kezedbe, ha éppen a képernyőktől szeretnél eltávolodni? A válaszom egyszerű: környezetvédelmi okokból.
Ez nem egy ágyba bekuckózós, forró tea mellett izgalmas kalandokba belemélyedős könyv, hanem egy praktikus segítség a mindennapjaidra, mondhatni kézikönyv – fölösleges lenne fákat vágni ki miatta.